podklad
Čistému vše čisté telefon Kontaktujte nás
+420 566 621 875

Jak na skvrny

Vyzkoušejte roky prověřené postupy, s nimiž odstraníte z oblečení potraviny, nápoje a další skvrny, které by při běžném praní nemusely pustit.

Mastné skvrny

Skvrnu nejprve vysušte papírovou utěrkou, posypte dětským zásypem, který pohltí část mastnoty, a důkladně vyklepejte. Pak naneste trochu prostředku na nádobí a po 20 minutách opláchněte v teplé vodě. Pokud je oděv pořád špinavý, použijte ještě technický benzin.

Skvrny od jahod a borůvek

Patří k těžko odstranitelným skvrnám. Níže sice zmiňujeme postup, jak na skvrny od ovoce, u jahod a borůvek ale bude přeci jenom lepší, když se rovnou obrátíte na nás.

Další skvrny od ovoce

Jak odstranit skvrny od jablek, hrušek a dalšího ovoce? Nejprve je očistěte teplou vodou, a pokud úplně nezmizí, použijte ještě líh.

Skvrny od červené řepy a mrkve

Můžete je zkusit vyčistit lihem, lepší ale v tomto případě bude, když vše necháte na nás. Skvrny od červené řepy a mrkve se totiž dají odstranit jen stěží.

Skvrny od čokolády

Oděv dejte na mrazák a až čokoláda ztvrdne, jednoduše ji sloupněte. Pak skvrnu čistěte pod proudem vlažné vody, a kdyby úplně nepustila, zkuste ještě technický benzin.

Skvrny od červeného vína

Pokud to situace dovoluje, okamžitě je opláchněte horkou vodou. Fleky na látkách, které se dají prát na vyšší teplotu, zvládne enzymatický prací prášek, na ostatní tkaniny platí čpavek. Jestliže máte běžnou, 24procentní čpavkovou vodu, nařeďte ji před čištěním v poměru 1 : 1.

Skvrny od kávy

Někdy je zvládne i teplá voda, a když ne, pomůže enzymatický prací prostředek. Pořád nemizí? Zkuste borax, což je bílý prášek, který má široké využití v domácnosti i na zahradě. Smíchejte ho s horkou vodou tak, aby vznikla kašička, počkejte 20 minut a vymáchejte.

Skvrny od žvýkačky

Jak odstranit žvýkačku? Dejte oděv na mrazák a až žvýkačka ztuhne, snadno ji dáte pryč. Na dočistění použijte technický benzin.

Skvrny od krve

Zbavíte se jich pod proudem studené vody, myslete ale na to, že pravidlo čím dříve, tím lépe u nich platí dvojnásob. Zaschlé skvrny od krve jdou vyčistit mnohem hůř.

Skvrny od potu

Z bílého trička, na kterém vznikají nejsnáze, odstraníte nehezké žluté skvrny od potu následovně: namočte podpaží do vlažné vody, posypte solí a nechte působit klidně několik hodin. Potom důkladně vymáchejte.

Skvrny od make-upu

Skvrny od make-upu většinou vyčistíte lehce, zpravidla pustí pod proudem vlažné vody. Kdyby to nešlo, přidejte trochu mýdla nebo saponátu na nádobí.

Skvrny od propisky

Jak odstranit skvrny od propisky? Jde to s nimi většinou ztuha. Můžete je zkusit vyčistit lihem a pak je vyprat v pračce nebo se rovnou obraťte na nás.

Skvrny od trávy

Smíchejte trochu enzymatického pracího prostředku a vlažné vody tak, aby vznikla kašička. Naneste ji na skvrnu a pak oděv vyperte, jak jste zvyklí.

Skvrny od smůly

Jako první mechanicky odstraňte to, co se odstranit dá. Pak si vezměte na pomoc technický benzin nebo líh a tím skvrny od pryskyřice dočistěte.

Skvrny od vosku

Nechte je pořádně ztvrdnout a vosk opatrně odloupněte. Pak na skvrnu přiložte z obou stran několik papírových ubrousků a přežehlete ji. Mastný papír průběžně vyměňujte. Dočistěte technickým benzinem nebo lihem.

Skvrny od rzi

Jak odstranit skvrny od rzi? Navlhčete je a naneste na ně zředěný bílý ocet (hledejte ho pod názvem kyselina octová ledová). Na 1 díl octa dejte 9 dílů vody. Po deseti minutách flek ještě přes bílý hadřík přežehlete.

 

Nepovedla se vám skvrna vyčistit? Kontaktujte nás, pomůžeme.